Komín se vším všudy

Komín je standardní zařízení každého domu, které slouží k ventilaci nebo odvodu spalin, podle toho, co konkrétně potřebujete právě vy. Komíny se realizují v současné době z různých materiálů, záleží především na použití. Pokud potřebujete komín pouze pro větrání a topíte a vaříte na plynu, stačí vám bohatě běžný zděný komín. Chcete-li však změnit způsob vytápění na tuhá paliva, nemusí váš stávající komín stačit. Univerzálním řešením komínového systému je nerezový komín.

Nerezové komínové potrubí je velmi odolné vůči působení vlhkosti, extrémních teplot a také chemických látek. Díky tomu, že jsou nerezové komíny vyrobeny z kvalitního nerezového plechu, odolávají působení agresivních kyselých spalin, které vznikají spalováním tuhých paliv. Nerezové komíny jsou sestaveny z jednotlivých komínových dílů, je tedy velmi snadné sestavit si komín podle vašich individuálních potřeb. Internetový obchod Komíny-nerez.cz nabízí široký sortiment různých druhů nerezových komínů.

nerezové komíny

Existují nerezové komíny izolované, které jsou sestaveny ze dvou nerezových plášťů, mezi kterými se nachází izolační vata. Výhoda izolovaných komínů je ta, že se o komín nespálíte, i když odvádí horké spaliny z vytápění a je tak možné ho použít bez omezení i v interiéru. Dalším typem nerezových komínů jsou nerezové komíny hybridní, ty se skládají z nerezového pláště a speciální keramické vložky, tyto komíny jsou taktéž velmi univerzální a jsou vhodné pro použití odvodu jakýchkoli spalin. Nerezový komín můžete použít také jako nerezovou komínovou vložku. Tou můžete opatřit také váš stávající komín a prodloužit tak podstatně jeho životnost. Pokud zatím nevíte, čím budete topit častěji, využijte možnosti a nechte si instalovat nerezový komín na míru, který je univerzálním řešením pro odvod spalin z jakéhokoli vytápění.