Nechceme mít doma zimu

Jak přežít zimu? To je přece ohromně jednoduché. V našich zeměpisných šířkách je potřeba přes zimu topit nebo druhou možností je nakoupit si teplé oblečení a chodit doma v zimních bundách. To asi moc lidí nepraktikuje, takže se pojďme soustředit raději na vytápění.

Vytápět můžete hned několika způsoby, avšak nejefektivnějším a zároveň nejekonomičtějším je topení tuhými palivy. K tomu se využívají krby nebo kamna, popřípadě peletová kamna nebo kotle na dřevo. Když se už ale rozhodnete topit dřevem, pravděpodobně chcete z otevřeného ohně také něco vidět, proto jsou poslední dobou mnohem populárnější krby a kamna. Krby jsou velmi moderním a často využívaným řešením vytápění. Zejména v nových domech se krby vyskytují poměrně běžně, protože každý chce ušetřit a nikoho nebaví platit za vytápění víc než musí.

Krby

Krby jsou v tomto ohledu ideální, topení tuhými palivy poskytuje zcela novou atmosféru. Teplo z krbu příjemně sálá, praskání dřeva v ohni je velmi uklidňující a doma vládne pohoda a harmonie. Krby slouží také jako designový prvek místnosti, zpravidla jsou poměrně rozměrné a esteticky provedené. Většinou se skládají z krbové vložky, která se stará o samotný proces hoření, a z krbové obestavby. Obestavby bývají složené z přírodních materiálů nejrůznějších struktur a barev, to už je otázka vašeho vkusu, jaké provedení zvolit.

Moderní krby bývají složitější prostorové struktury, které jsou sestaveny z prvků rovných linií, pro oživení potom bývají doplněny kontrastními barevnými minerálními omítkami. Vyberte si i vy krb podle vašich představ, navštivte internetový obchod Levné-krby.eu a prohlédněte si bohatou nabídku, kde naleznete levné krby i krbová kamna. Vyberte si krb, který vás přesvědčí svou úsporností, výhřevností, tepelným výkonem i estetickým vzhledem.